Rakousko nebo Praha, kde investovat?

31.08.2023

Přemýšlíte o investici do nemovitosti a zvažujete různé možnosti? S ohledem na vysoké ceny nemovitostí v Praze, možná uvažujete, zda by nebylo výhodnější investovat do zahraničí. V současnosti se ceny šedesátimetrových bytů v panelových domech v Praze pohybují nad hranicí 5 milionů korun, zatímco luxusní apartmán u moře je možné pořídit za podstatně nižší částku.

Stejně jako my, možná vaše pozornost upoutalo Rakousko. Je pravda, že v případě populárních lyžařských oblastí jako je Tyrolsko nebo Salcbursko, jsou ceny nemovitostí srovnatelné s pražskými nebo s cenami v Špindlerově Mlýně.

Atraktivní lokalita - jezero Millstatt
Atraktivní lokalita - jezero Millstatt

Nicméně, Korutany nabízí stále atraktivní ceny nemovitostí, ačkoliv otázkou zůstává, jak dlouho toto vydrží. Nám se podařilo pořídit dva naše apartmány, každý téměř o 60 metrů čtverečních, za průměrnou cenu kolem 2 milionů korun za každý. Toto považujeme za fantastickou investici, za kterou bychom v Praze nezískali ani garsonku.

Pokud uvažujete o investici do nemovitosti v Korutanech, rozhodně to stojí za zvážení, ať už pro vlastní rekreační využití nebo jako zdroj příjmů z pronájmu. Hodnota takové nemovitosti jistě bude pouze růst. Pokud by se nemovitost nacházela v atraktivní oblasti, například blízko hor, sjezdovek nebo jezer, můžete ji mimo vlastního využití také pronajímat.