I. Výběr ideální oblasti v Rakousku

01.09.2023

Pokud uvažujete o koupi nemovitosti v Rakousku, může být výběr správné oblasti klíčový. Některé osoby mají jasnou představu založenou na zkušenostech z několikaletých návštěv konkrétního rakouského střediska. Pro ty, kdo jsou v procesu rozhodování nebo zvažují několik možností, je tu několik klíčových informací, které by měli vzít v úvahu před tím, než si nemovitost pořídí.

Rakousko je rozděleno do devíti federálních provincií, z nichž každá nabízí unikátní atmosféru s pestrou krajinou a regionálními specifiky. Ty sahají od rozdílných jazykových dialektů přes kulinářské speciality, tradice a místní zákony. Většina lyžařských areálů se nachází v provinciích Salzburg a Štýrsko na východě, Tyrolsko a Vorarlbersko na západě a Korutany na jihu země. My se specializujeme právě na oblast Korutan.

Můžete se rozhodnout mezi lyžařskou oblastí nebo lokalitou u jezera. Rakousko je známé svou vynikající lyžařskou infrastrukturou. Korutany nabízí spíše menší a střední střediska s 40 až 100 km sjezdovek. Velmi oblíbené jsou Nassfeld na jihu Korutan a jediný korutanský ledovec Mölltaler Gletcher. Nemovitosti poblíž jezer jsou také velmi žádané, zejména v okolí jezer Wörthersee, Weiseensee, Millstater See a Ossiacher See.

MILLSTÄTTER SEE
MILLSTÄTTER SEE


Pokud jde o ceny nemovitostí, nejdražší regiony Rakouska (kromě Vídně) jsou Tyrolsko, Vorarlbersko a Salzbursko. Ceny v Korutanech jsou zatím stále přijatelné, avšak i zde se každý rok zvyšují.

Rakousko je známé svou zimní nabídkou, ale svou atraktivitu si udržuje i v ostatních ročních obdobích. Čerstvý vzduch, impozantní horské vrcholy, křišťálově čistá jezera a květinami pokryté louky jsou ideálním prostředím pro různé aktivity, od pěší turistiky, cykloturistiky a horolezectví, až po koupání v alpských jezerech a hraní golfu. Rakouská střediska se zaměřují na podporu cestovního ruchu po celý rok a nabízí širokou škálu aktivit pro děti i dospělé, od tematických parků, wellness, tenisové a golfové hřiště a mnoho dalšího. I mimo zimní sezonu zůstávají ve většině středisek otevřeny hlavní vleky, které vyvezou návštěvníky k horským vrcholům a do husté sítě horských stezek. Většina středisek se také snaží držet krok s moderní dobou a nabízí vyžití pro všechny typy návštěvníků.