Jak funguje pronájem přes Airbnb

27.10.2023

S Airbnb jsem dříve moc zkušeností neměla a musím říct, že mě moc příjemně překvapilo. Velmi jednoduchá registrace, jednoduché vytvoření nabídky, ke všemu je spousta informací a návodů, navíc jsem hned dostala přiděleného "Superhostitele", což je jiný majitel apartmánu, který už je Airbnb dlouho a může tak přes chat poradit. Opravdu jsem ho několikrát využila. Skvělé je, že Airbnb má integrovaný "překladač", takže je možné komunikovat v češtině a Airbnb automaticky přeloží do jazyka druhé strany.

Moc se mi líbí i to, že se musí zájemce o ubytování registrovat a projít ověřením s nahráním svého dokladu, pro majitele nemovitostí je to pak větší jistota.

Provize

Jinak na provizi zaplatíte podobnou sumu jako na Bookingu, jen s tím rozdílem, že Airbnb si o provizi vaši cenu navýší. Z ceny, kterou chcete vy, si Airbnb strhává "jen" 3%, hostům pak cenu zvedne o cca 12%. Kalkulace ceny je přehledná, stejně tak i vyúčtování a peníze Airbnb posílá hned první den, co se hosté ubytují.

Airbnb mi k mému překvapení dokonce zdarma poslalo profesionálního fotografa, který náš apartmán moc hezky nafotil. Pro představu se můžete podívat tady.

Celkově se mi s touto platformou pracuje lépe, přijde mi přehledná, intuitivní, nenarazila jsem na jediný problém. A super je i to, že vodí hodně hostů :)

Naše nabídka na Airbnb
Naše nabídka na Airbnb

Jinak mezi Airbnb i Bookingem funguje naprosto bezproblémově import a export rezervací s Trevlixem, o kterém jsem psala tady, takže jakmile si někdo udělá rezervaci na kterékoliv z našich platforem, hned se to propíše i do těch ostatních.