Web a rezervační systém

11.11.2023

Webová prezentace apartmánu

Pokud budete chtít vaši čerstvě nabytou nemovitost pronajímat, doporučuji se nespoléhat se jen na Booking a AirBnb, ale udělat si i vlastní web. Jednak tím naroste důvěryhodnost vašeho ubytování, druhak ušetříte za provize zprostředkovatelským portálům.

Navíc vytvoření webu je dnes díky už hotovým šablonám rychlé, jednoduché a není drahé. My jsme po krátkém průzkumu zvolili WEBNODE, zdál se nám uživatelsky přívětivý (rozuměj jednoduchý na postavení a správu) a líbily se nám právě ty hotové šablony. Pokud máte v hlavě alespoň trochu představu, jak by měl web vypadat, máte hotové fotky a promyšlené ceny, vyklikáte si web za jeden večer... 


Náš web vypadá takto Apartmán Ad Alta a to už tedy není práce jednoho večera, postupem času ho upravujeme a doplňujeme, nejvíce času zabírá psaní blogu :)

Rezervační systém

Rezervační systém pro ubytování je moc chytrá věc, offline formulářům a jejich přepisování do Excelu už doufám odzvonilo :D Dobrý rezervační systém umí navíc "integraci" na různé ubytovací portály typu Booking a Airbnb, takže to nemusíte neustále hlídat s stresovat se, aby se neobjevily rezervace na stejný termín. Opět je možností více, většina systémů je ale poměrně robustních a drahých, jsou vhodné spíše pro hotely. My jsme nakonec vybrali český Trevlix. Nějaké výhrady bych vůči němu měla, ale ve finále funguje slušně, nestojí moc a rezervace nám hlídá, takže vlastně spokojenost :)