IV. Kde v Rakousku tu správnou nemovitost najít

04.09.2023

Na něco se dá podívat i na českých webech, převažuje tady ale nabídka "investičních nemovitostí", o kterých jsme psali v minulém článku (například Domus Global, nebo Rollux). Nějakou nabídku najdete i na Sreality, ale není toho mnoho.

Takže ideální je, koukat přímo na rakouské stránky. Můžete najít buď nějakou lokální realitku (například na Bad Kleinkirchheim je nejznámější RK Nedwed, my jsme z nich ale moc nadšení nebyli), nebo koukat na velké servery typu našich Srealit. Nejznámější je asi Immowelt.

Stránku si můžete přepnout do češtiny, zadat typ nemovitosti, lokalitu a pak prostě hledat. Většina inzerátů je informačně dost slabých, takže pokud vás něco zaujme, je třeba kontaktovat RK a doptávat se. Mě přišlo vtipné, jak na to ale nejsou vůbec zvyklí, informace nemají sami pozjišťované, jsou hrozně překvapení, když chcete znát třeba výsledek hospodaření nebo plán investic v bytovém domě. Nám nebyli kolikrát schopni ani říct, jestli danou nemovitost lze využívat k pronájmu, nebo ne. 

No a pak je ideální do Rakouska vyrazit a nemovitost si prohlédnout na vlastní oči, ideálně si jich rovnou naplánovat víc a mít srovnání. Pokud chcete pronajímat, důležitá není jen nemovitost samotná, ale také lokalita. Z pohledu pronájmu jsou nejžádanější lokality u jezer, nebo v blízkosti lyžařských středisek.

Realitní servery v Rakousku

A zde jsou tipy na další realitní servery fungující v Rakousku:

  1. Immobilienscout24.at: Jedna z největších a nejznámějších realitních platforem v Rakousku.

  2. Willhaben.at: Willhaben není pouze realitním serverem, ale také obecným tržištěm, na kterém lze nalézt různé druhy inzerátů, včetně nemovitostí.

  3. Immobilien.net: Tento server se specializuje na nemovitosti a je oblíbeným místem pro hledání bytů a domů.

  4. FindMyHome.at: Další platforma, která umožňuje procházet různé druhy nemovitostí.

  5. RE/MAX Austria: RE/MAX je mezinárodní síť realitních kanceláří, která funguje i v Rakousku.